Skip to main content
Fizjoterapeutka uroginekologiczna | Trenerka personalna

Sonia Podmiotko

Sonia Podmiotko jest fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz instruktorką pilatesu. W swojej pracy skupia się na pomocy pacjentkom, zmagającym się z dolegliwościami natury kobiecej na każdym etapie ich życia.

„W swojej pracy łączę klasyczną fizjoterapię z koncepcją metody Pilatesa, prowadząc zarówno terapię gabinetową, jak i treningi indywidualne na sprzęcie w studiu. Moją dewizą jest holistyczne podejście do pacjenta i traktowanie jego sfery fizycznej i emocjonalnej, jako całości – tylko takie podejście pozwala nam osiągać długotrwałe efekty ćwiczeń”.
SKONTAKTUJ SIĘ

Fizjoterapeutka uroginekologiczna Sonia Podmiotko

Sonia nieustannie poszerza swoją wiedzą, uczestnicząc w specjalistycznych kursach z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej. Obecnie uczestniczy w cyklu szkoleń, akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Uro-Ginekologiczne (PTUG), co pozwoli jej uzyskać certyfikat terapeutki uroginekologicznej. 

Sonia pomaga kobietom, cierpiącym z powodu bolesnych miesiączek, bolesnego współżycia, nietrzymania moczu, czy wulwodynii itd. Pracuje również z pacjentami, zmagającymi się z dolegliwościami ze strony układu ruchu (bóle w obrębie kręgosłupa, pacjenci przygotowujący się do zabiegów oraz, będący w trakcie rekonwalescencji). 

Jako fizjoterapeutka uroginekologiczna Sonia zapewnia kompleksowe wsparcie dla kobiet przygotowujących się do ciąży, w jej trakcie oraz po porodzie i po operacjach ginekologicznych.

W swojej praktyce zajmuje się również pacjentami i pacjentkami po zabiegach chirurgicznych (np. kobiety po porodzie CC). Skutecznie łączy w swojej pracy dwie dziedziny fizjoterapii, gwarantując pacjentom kompleksowe sesje terapeutyczne

Sonia pomaga swoim pacjentkom nie tylko w odzyskaniu pełnej kontroli nad swoim ciałem i wzmocnieniu poczucia pewności siebie.

Fizjoterapeutka Sonia

Szczególne miejsce w pracy Soni zajmują kobiety ciężarne, korzystające z usług naszej Pilatesowni. Sonia spotyka się z nimi m.in. w gabinecie, edukując oraz pracując manualnie, by zniwelować dolegliwości, pojawiające się w okresie ciąży. Praca odbywa się także w studiu,  gdzie prowadzone są treningi indywidualne, zarówno z wykorzystaniem maszyn, jak i na matach. 

Sonia skupia się na dobrostanie fizycznym i przygotowaniu ciała kobiet do porodu oraz połogu, będącego wyjątkowym okresem w życiu każdej pacjentki. W połogu praca obejmuje m.in. mobilizację blizn po CC lub nacięciu krocza oraz kontrolę rozejścia kresy białej i przygotowania ciała do czasu po porodzie.

Trener pilates

Sonia jest doświadczoną trenerką pilatesu, która pomaga swoim podopiecznym w osiągnięciu harmonii ciała i umysłu. Dobrane przez nią plany treningowe, przy regularnych ćwiczeniach, pozwalają wzmocnienić mięśnie, poprawić równowagę i zwiększyć elastyczność ciała. Indywidualne podejście do każdego klienta, a także jej profesjonalizm i umiejętności motywacyjne sprawiają, że treningi z Sonią są wsparciem w procesie zmiany stylu życia. 

Fizjoterapia klasyczna z koncepcją Pilatesa

Uzyskując synergię pomiędzy fizjoterapią klasyczną i pilatesem, Sonia zapewnia pacjentom kompleksową i skuteczną terapię, umożliwiającą poprawę jakości ich życia i osiągnięcie długotrwałych efektów.

Dzięki takiemu podejściu pacjenci zyskują pełną kontrolę nad swoim ciałem, zwiększają koordynację ruchową, a także redukują ból i napięcie mięśniowe. Stosowanie różnych metod i technik, w celu przywrócenia sprawności fizycznej i zapobiegania schorzeniom to podstawa pracy Soni, dla której fizjoterapia i pilates to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, widoczna w każdym obszarze jej działalności terapeutycznej.

Kwalifikacje zawodowe

  • Studia magisterskie Kierunek: Fizjoterapia
  • Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie 
  • Postępowanie fizjoterapeutyczne w terapii blizn
  • Pilates dla kobiet w ciąży i po porodzie 
  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej
  • Integracyjna terapia blizn
  • Kompleksowa fizjoterapia w uroginekologii 
  • Połóg w zintegrowanej terapii uroginekologicznej